اصلاح و پیرایش
 

اصلاح و پیرایش شامل کوتاه کردن موضعی و کامل موها با به کارگیری دستگاه­های مخصوص حیوانات خانگی توسط دکتر دامپزشک و آرایشگر حرفه ای حیوانات در درمانگاه دامپزشکی گوهردشت انجام می شود.

برای انجام اصلاح و پیرایش لطفا از قبل با درمانگاه تماس گرفته و هماهنگی های لازم را انجام دهید.

تلفن درمانگاه : 34216738-026

   
1395/11/27 15:33

اصلاح گربه

در مجموعه های دامپزشکی گوهردشت اصلاح و آرایش و شستشو حیوانات با بهترین تجهیزات قابل ارائه به تمام مشتریان عزیز می باشد.
حتّی الامکان گربه خود را Shave نکنید. پوشش بلند و متراکم پرشین ها ، بخشی از طبیعت و وجود آنهاست. و از این بابت تاکید ما در وهله اوّل همیشه انجام ندادن اصلاح در صورت عدم ضرورت این کار است. دیدگاه انجمن حمایت از حقوق حیوانات ایالات متحده آمریکا (SPCA) نیز در این مورد عیناً برهمین اساس است.
حتّی الامکان خودتان اقدام به شیو کردن گربه نکنید و از متخصّصین در این زمینه کمک بگیرید. عمل شیو کردن گربه در عین اینکه عملی بسیار ساده است، کاری است ظریف و دقیق. انجام این عمل به صورت نادرست و غیراصولی میتواند آسیب های جدّی هم به گربه شما و هم به شخص شما وارد کند. دامپزشکانی که اقدام به اصلاح گربه ها میکنند ،
به مراتب از شما باتجربه ترند و با سرعت و دقّت عمل بیشتری این کار را انجام میدهند و درنتیجه میزان کمتری استرس به گربه شما منتقل میشود.  
حتّی الامکان بچه گربه ها و گربه های پیر را اصلاح نکنید. چنانچه میدانید عمل شیو همیشه و در هر شرایطی ، کم و بیش برای گربه استرس زاست ، اگرچه میزان این استرس از گربه ای تا گربه ای دیگر میتواند متفاوت باشد. از آنجاییکه بچه گربه ها و گربه های مُسن در برابر فشار روحی و استرس به مراتب آسیب پذیرترند، توصیهء ما همیشه ب عدم شیو این دو دسته گربه است، مخصوصاً درمورد بچه گربه ها ، این تغییر ناگهانیِ ظاهر و از دست دادن پوشش ، میتواند منجر به افسردگی حیوان شود.
از اصلاح کردن ناحیه سر و صورت گربه، پرهیز کنید. قبل از اینکه اقدام به شیو کردن گربهء خود کنید باید بدانید که اگر شیو کردن گربه به صورت کامل و از ته  انجام شود، چیزی بین سه الی چهار ماه زمان میبرد تا موها کاملاً به حالت اوّلیهء خو بازگردند.  
دراین میان شیو کردن ناحیهء سر و صورت گربه، چهرهء آن را کاملاً دگرگون و نامتناسب میکند. پس توصیهء ما اینن است که دوستان عزیز از دامپزشک درخواست کنند که حتماً موهای ناحیهء سر و صورت حیوان را بدون تغییر ، درحالت عادی خود نگاه دارد.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :